DETAYLARI UNUTTUNUZ MU?

Buhar Odası

 Green World Konya Buhar Odası hizmetiyle siz dostlarımızla birlikte olmaktan onur duymaktadır. Buhar odamızı görmek için tıklayınız 

 Buhar Odası Nedir?

 Buhar Odası olgusu çok eski yıllara dayanır. Vücut canlılığı ve diriliği için buhar banyosu keşfedilmiştir.  Gelişen teknoloji ile birlikte bugün buhar banyosu vazgeçilmez bir sağlık unsuru olmuştur. Konya Buhar odası sektöründe 7 yıllık varlığıyla adından söz ettiren spor merkezimiz sizin için en kaliteli hizmeti vermektedir.

Green World Konya Buhar Odası Hizmetiyle Konyalılar;

 Green World Konya Buhar odası olarak amaçladığımız hizmet politikamız şudur. Buhar banyosu rahatlamanızı ve zinde kalmanızı sağlar. Bütün bir günün  iş  yorgunluğu,  yaşadığınız stresler  buhar  banyosu  ile  vücudunuzdan  uzaklaştırılır. 45 C lik bir buhar sıcaklığı vücudunuzun  gözeneklerini  açar, kan  dolaşımınızı hızlandırır, vücudunuzda birikmiş olan toksinlerin milyonlarca ter bezinin ter salgılaması ile hızlıca vücudunuzdan dışarı atılmasını sağlar.

 Buhar Banyosu sırasında odaya verilecek hoş kokular buhar ile yayılarak  rahat  nefes  almanızı ve psikolojik olarak gevşemenizi sağlayacaktır.

 Buhar  banyosu sonrasında yapılacak olan cilt bakımı kaslarınızdaki ağrıları ortadan kaldırır. Cildiniz  derinlemesine temizlendiği için  ihtiyacı olan nemi buhardan alarak sizi canlı ve zinde tutar.

  Buhar banyosu ile sağlıklı bir yaşam  ve  stresten  uzak  huzurlu  bir  ortama kapı aralamak sizin elinizdedir. Buhar banyosu sırasında vücudunuzdan ter ile atılan metabolik atıklar idrar ile eşdeğer elementleri içermektedir. Bu nedenle cildimiz ter salgıladığı için vücudumuzun üçüncü böbreği olarak nitelendirilir.

 Buhar Banyosu sırasında vücut ısınız yükselir. Bunun doğal  sonucu  olarak  ter  bezleriniz  çalışmaya  başlar. Terleme  aslında  vücut  ısısının  düşürülmesini  sağlayan biyolojik bir olaydır. Ter vücut üzerinden ısı alarak buharlaşır  ve  vücut  ısısını  düşürür.

 Buhar  banyosu sırasında  ortaya çıkan yüksek nem seviyesi vücut ısımızı daha da artırır. Böylece vücudumuz hipertermi olarak isimlendirdiğimiz ısı transferine başlar. Bu  olay  vücudumuzda  önemli  miktarda  yoğuşumlara neden olur. Toksinlerin vücuttan atılmasının birinci yolu budur.

 Hipertermi olayının  başlaması  için  vücut  sıcaklığımızın  38-39,5  C  civarlarında  olması  gerekir. Buhar Banyosu  esnasında  bu  ısıya  yaklaşık  10-15  dakikalık sürelerde ulaşılabilir. Bu nedenle 45 C lik bir Buhar Odasında 25 – 30 dakikalık seanslar yapılması önerilir. Daha  uzun  süreler  vücutta  bazı  biyolojik  değişimlere neden olabilir.

 Buhar banyosunun diğer önemli bir faydası kardiyovasküler sistem üzerindeki uyarıcı etkisidir. 15-20 dakikalık bir seans sırasında nabız sayısı 100-150  vuruşa  kadar  çıkabilir.  Bunun  sonucunda kan  dolaşımı  hızlanır.  Bu  hızlanma  sonucu  tansiyon  artışı  olmaz.  Çünkü  sıcaklık  etkisiyle  kan akışı hızlanırken kılcal damarlarda genişler. Dolayısıyla tansiyonda yükselme olmaz.

 Green World Sports Center  Konya Buhar Odası Hizmetinin Siz Misafirlerimize Sunduğu Faydalar;

 -Yüksek nem oranı(%100 Üzerindedir) ve düşük sıcaklığı(45 Derece Civarı) ile çok faydalı etkileri bulunmaktadır.

 -İyi bir dinlenmeyle buhar banyosu kalıcı olmayan tıbbi rahatsızlıklar için özel bir terapi geliştirmektedir. Kozmetik faydaları da kanıtlanmıştır. Pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı bir cilt sağlar.

 -Deri ölü hücrelerden temizlenerek canlanır. Yumuşak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olur.

 -Yoğun terleme insan vücudundaki su ve toksinlerin dengesini ayarlar, özellikle spordan sonra girilmesi tavsiye edilir.-düzenli buhar banyosu seansları solunum yollarını daha düzenli çalışmasına yardımcı olur.

 -Kardio – Vasküler sistemini ve kan basıncını olumlu önde etkiler.Kalbe ve Kardio – Vasküler sistemine stressiz bir antrenman yaptırmaktadır.

 -Akşamları yapılacak bir buhar banyosu seansı stresli günün bütün yorgunluğunu atmamıza ve rahat bir uykuya dalmamıza yardım edecektir.

 Green World Sports Center Konya Buhar Odası siz misafirlerimize Hafta içi ve sonu 7.00-23.00 arası hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız