DETAYLARI UNUTTUNUZ MU?

Çamur Salonu

  Konya Çamur Salonu içerisinde önemli yeri bulunan ve Konya içinde öncü olan hizmet faaliyetimiz sizlerle olmaktan onur duyar. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 Green World Konya Çamur Salonu Nedir?

 Eski dönemlerde, açık yaraların üzerine sürülerek bir tedavi yöntemi olarak kullanılan çamur, günümüzde “çamur banyosu” adı verilen ve ılık çamurun vücuda sürülmesiyle uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Çamur banyosu açısından oldukça avantajlı bir coğrafi bölgede yer alan ülkemiz; özellikle kıymetli içeriklere sahip kaplıcalarda, ılıcalarda ve zengin içerikli toprağı bulunan bölgelerde çamur banyosundan yararlanma imkanı sağlıyor.

 Green World Konya Çamur Salonu, farklı ve çeşitli içeriklere sahip ılık bir çamurda, boyun bölgesine kadar vücudun belli bir süre tutulması şeklinde uygulanan bakım kürüdür. Yüz bölgesine uygulanan bazı çamur maskeler bulunmaktadır. Çamurun içerisinde radyoaktif elementler ve kükürt bulunması romatizma, cilt hastalıkları, ciğer ve dalak hastalıklarına iyi gelir. Ayrıca sindirim ve sinir sistemiyle ilgili yararları da vardır. Bazı çamur banyolarında volkanik kül ve çeşitli mineraller de bulunmaktadır. Bu çamur banyolarının, cildi onarıp güzelleştirici etkisi vardır. Bazı ülkelerde “Moor” adı verilen ve içeriğinde çeşitli vitamin ve doğal antibiyotik bulunan çamur banyoları iyileştirici toprak olarak da bilinmektedir. Sağlıklı bir cilde ve vücuda sahip olmak için yılda en az 1 kere çamur banyosu yapılması önerilmektedir.

 Sağlık bakanlığından onaylı Green World Konya Çamur Salonu ile sizleri, birçok hastalığa iyi gelen çamur odamıza davet ediyoruz…

 ÇAMUR NELERE İYİ GELİR?

Çamur hafif ağrı ve acıları iyileştirir, kan dolaşımını artırır, kasları rahatlatır ayrıca cildi arındırarak yumuşak ve temiz hale getirir. Bilimsel araştırmalar çamur banyolarının aşağıdaki yararlarını da kanıtlamıştır:

 Hücre yenilenmesi: Kolajen üretimini artıran bir antioksidan olduğu için yaşlanma sürecini yavaşlatır.

 Sıkılaştırıcı: Cilt üzerinde bulunan ölü hücre ve diğer pisliklerin atılmasını sağladığı için sıkılaştırıcı etkileri vardır.

 Hormon dengeleyici: Regl dönemi öncesi sendromu adı verilen dönemin negatif etkilerine karşı savaştığı gibi hormon dengeleyici etkileriyle regl dönemi zorluklarının azalmasını sağlar.

 Doğal iltihap savar: Yorgunluk, aşırı zorlanma, veya bazı hastalıklar (artrit, romatizma) nedeniyle oluşan kas ve kemik problemlerini giderir. Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Stresi azaltan doğal bir yöntemdir. Bu nedenle özellikle sporcular veya efor gerektiren ağır işleri olan kimseler için çok faydalıdır.

 İçerisinde Konya Çamur Salonu da bulunan tesisimizde siz misafirlerimizi memnun etmek bizim için en kıymetli iştir.

 Detaylı bilgi için tıklayınız.