DETAYLARI UNUTTUNUZ MU?

Fitness Salonu

 Green Word Konya Fitness Salonu 7 yılı aşkın tecrübesiyle siz değerli misafirlerimize hizmet vermekten onur duymaktadır. Kadın-erkek ayrı salonları bulanan spor merkezimizde sizlere çok yönlü hizmet vermeyi amaçlayarak çıktığımız yolda son derece başarılı olmamıza sebep olan Green Word ailesine teşekkür ederiz. Fitness Salonumuzu incelemek için tıklayınız.

 Spor salonumuz hafta içi ve sonu 07.00-23.00 arası açıktır. 

 FİTNESS NEDİR?

 Fitness terimi sözlükte “uygunluk” anlamına gelir. Amacı ise sağlıklı ve zinde olmaktır!

 Bizce Fitness; sağlıklı bir bedene ve sağlıklı bir zihne sahip olmaya giden yolda potansiyelinizi kullanan ve kapasitenizi artıran, zindelik sağlayan bir sistemdir.

 Fitness teriminin tanımı herkesin ilgi alanlarına, fiziksel kapasitesine ve hedeflerine göre değişkenlik gösterecektir.. Bir ceketi giydiğinizde üzerinize tam oturuyorsa, ceket sizin için Fit demektir. Suda yüzebiliyorsanız bu durum havuz, deniz gibi ortamlar için “Fit” olduğunuz anlamına gelir.

 Diğer taraftan Fitness teriminin “Vücut Geliştirme” (Body Building) ile karıştırılmaktadır. Örneğin Body Building yapan kaslı bir kişi yüzme bilmiyorsa bu durumda havuz ve deniz gibi ortamlar için “Fit” (Uygun) olmayacaktır.

 Fitness yapmak sizi amacınız doğrultusunda uygun konuma getirir. Tam olarak neyi hedefliyorsunuz? Marketteki poşetleri eve daha rahat taşımak mı? Beş kat merdiven çıkabilmek mi? Kambur duruşunuzu düzeltmek mi vb? Sorduğunuz soruya göre Fitness gibi kapsamlı bir sistemin içerisinden alacağınız katkı da değişkenlik gösterecektir. Fitness sayesinde kardiyovasküler (dolaşım) sisteminizi iyileştirebilir, kas gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırabilir, hizası bozulan vücudunuzu dengeleyebilir yada esnekliğinizi artırabilirsiniz.

 Fitness ile hedeflerinize ekipmanlı yada ekipmansız olarak ulaşmanız mümkündür. Kendi Fitness dünyanıza adım atmak için Fitness profesyonellerinden destek almayı düşünebilirsiniz. Böylece en doğru antrenman programını, egzersizleri, set ve tekrar sayıları gibi size özel bilinmezleri netleştirebilirsiniz.

 Fitness Salonumuz Sizleri Formda Tutmak için Tüm Spor Aletlerini Barındırmaktadır. 200 m2 Bay/Bayan Fitness SalonumRahat Rahat Sporunuzu Yapabilirsiniz.

 

Green World Konya Fitness Salonu Kuralları

– Sağlığınız ve güvenliğiniz için fitness hocasının size verdiği programın dışına çıkılmaması önerilir.

– Hijyen açısından lütfen spor yaparken havlu kullanınız.

– Gym salonunda kullandığınız ağırlıkları lütfen tekrar yerine koyunuz.

– Gym salonunda lütfen spor kıyafeti ile spor yapınız.

– Antrenmandan önce ve sonra mutlaka streching (esneme hareketleri) yapınız.