DETAYLARI UNUTTUNUZ MU?

Masaj Salonu

Green World Konya Masaj Salonu üzerinizden; tüm yılın yorgunluğunu, iş stresinizi almak için daima uğraşmıştır. Çünkü başarımız  siz misafirimizin memnuniyetidir. ilk hedefimiz hizmet vermekken ikincisi sizleri mutlu etmektir. Detaylı incelemek için tıklayınız.

Masaj Nedir?

Masaj günümüzde birçok kişinin düzenli olarak yaptırdığı rahatlatıcı eylemlerden birisidir. Çok basit şekilde amatör olarak uygulanabileceği gibi profesyonel olarak çeşitli merkezlerde, farklı tekniklerle de uygulanmaktadır.

Günümüzde masaj eğitimi alanların ve bu sektörde uzman olarak çalışanların sayısında artış görülmektedir. Günlük hayatın stresinin, iş sıkıntılarının son zamanlarda artış göstermesi ile masaj alanına ilgi çoğalınca doğal olarak uzman arayışındaki artış da beraberinde başlamıştır.

Tamamen arz talep ilişkisi içerisinde doğru orantılı olarak artışlar görülmüştür. Masaj doğru tekniklerle ve hareketlerle uygulandığında çok faydalı olabilmektedir ama bilgisizce yapılan masajlar ciddi tehlikelere yol açabilir. Çeşitli rahatsızlıklara, sakatlanmalara varan, sayısız soruna neden olan bilinçsiz masajlardan uzak durmalı, profesyonel kişilere masaj yaptırmalısınız. Green World Konya Masaj Salonu alanında deneyimli ve uzman belgeli masör ve masözler ile profesyonel olarak masaj yapmaktadır.

Neden Konya Masaj Salonu ?

  • Kaygı, stres ve ağrı azaltan hormonların(endorfinlerin ve enkefalinlerin) salınmasını uyarır.
  • Nabız oranını düşüren, kan basıncını düşüren, yavaş nefes alan ve kasları rahatlatan stres hormonlarını(norepinefrin, epinefrin ve kortizol) düşürür.
  • Sosyal ilişkiler ve güvenilirlik, cömertlik ve anlayış [gibi davranışları arttıran bir hormon olan oksitosin düzeylerini artırır.
  • Omurilikte ve kaslarda ağrı reseptörlerinin aktivasyonunu azaltır.
  • Kas dokusunun şişmesini ve enflamasyonunu durduran inflamatuar sitokinlerin(TNF-alfa, interlökin-6 ve HSP-27) üretimini engeller.
  • Kaslarda, bağ dokusu ve lenf düğümlerine olan kan akışını artırır.

Masajın en önemli faydalarına bakacak olursak, toplar damar basıncını hızlandırarak dokuların beslenmesini ve oksijenle dolmasını sağlar. Dolayısıyla cildi güzelleştirir. Sinirsel bağlantılar sebebiyle safra, bağırsak ve mide fonksiyonlarına yararı vardır. Deri üzerindeki baskıyla deri gerginliği ve parlaklığı artar. Lenf dolaşımı düzene girdiğinden dolayı vücuttaki ödem ve toksin gibi maddelerin atımı kolaylaşır. Masaj sırasında vücudumuzun doğru bölgelerine uygulanabilecek baskıyla omurga ve sırt ağrılarınız, selülitleriniz, adele kramplarınız, kronik ağrılarınız, uykusuzluk problemleriniz, kabızlık ve yumuşak doku sakatlanmaları gibi birçok rahatsızlığınız çözülebilir. Masajın oldukça faydası mevcuttur. Bilindiği gibi birçok ağrılarınızdan kurtulmanıza sebebiyet gösterir ve sağlık olarak da sizi iyileştirmeye götüreceğinden dolayı sizleri Green World Konya Masaj Salonu masajı kesinlikle tavsiye ediyor ve faydalanmanızı diliyor.