DETAYLARI UNUTTUNUZ MU?

Sauna

Konya Sauna sektörü içerisinde önemli temsilciliği bulunan, kadın-erkek aynı anda ayrı sauna odalarında hizmet verdiğimiz Green World ailesi 7 yılı aşkın tecrübesiyle siz Konyalılara hizmet vermekten gurur duyarız. Saunamızı incelemek için tıklayınız.

 SAUNA NEDİR?

 Sauna; kalp, dolaşım ve sinir sistemini düzenleyen bir kültür-fizik olayıdır. İnsan vücudundaki hızlı, yoğun sıcaklık artışları ve düşüşleri saunanın ana prensibini oluşturmaktadır.

 SAUNANIN FAYDALARI

 Deri tabakasının üst düzeyinde sıcaklık normalden 10 °C daha fazla yükselir, aynı zamanda deri tabakasının altında sıcaklık normalden 1°C daha artar. Bu da vücuttaki hastalıklara karşı koyan madde olan antikor üretimini artırır. Kan damarları genişlediği için kan akışı hızlanır.

 Organizmamız vücut sıcaklığını deriyi soğutarak sabit tutmaya çalışır ve yoğun bir terleme ile reaksiyon verir. Deri, ölü hücrelerden temizlenerek canlanır. Yumuşak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olur. Yoğun terleme, insan vücudundaki su ve toksinlerin dengesini ayarlar. Özellikle spor yaptıktan sonra saunaya girilmesi tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi olarak da kas ağrılarına neden olan laktik asidin terleme yoluyla atılması gösterilmektedir. Finli atletlerin mukavemet sporlarındaki başarısının saunadan kaynaklandığı düşünülmektedir. Günümüzde düzenli sauna banyoları başarılı atletlerin çalışma programlarında yer almaktadır. Konya sauna olarak sizlere bu hizmeti sunmak bizim için onurdur.

 Sauna ve Metobalizma

 Sauna ile metabolizmanın çalışması hızlanır ve terleme için enerji gerekeceğinden bir sauna seansında yaklaşık 300 kalori yakılmış olur . Bu miktar 3-4 km koşmakla aynı değerdedir. Sporcular egzersize gösterdikleri uyum sonucu terlediklerinde fazla tuz kaybetmezler; sulu terlerler. Bu sayede vücuttan kurşun, nikel, cıva gibi zararlı toksinler atılmış olur. Sauna, insanın pasif durumda iken sulu terlemesini sağlar. Böylece aktif terlemede oluşan yorgunluğun tam tersine saunada terleme ile yorgunluk giderilir. Düzenli sauna banyoları solunum yollarının daha düzenli çalışmasına da yardımcı olmaktadır.
 Sauna banyosu kardio-vaskular sistemini ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kalbe ve bütün kardio-vaskular sistemine stressiz bir antrenman yaptırmaktadır. Sauna, toplam kan proteinlerinde artışa neden olur. Bu artış da dokulara daha fazla oksijenin ulaşmasını sağlar. Sauna, vücudun dış etkilere karşı direncini artırır.

 Sauna cilt güzelliğinin yanı sıra bazı bölgelerde istenmeyen yağlanma ve selülit oluşumunu engeller. Kısaca sauna vücut sağlığı ve güzelliği için mükemmel bir yoldur.
 Düzenli sauna banyoları kasları gevşetmek suretiyle vücuttaki romatizma ve kireçlenme ağrılarına iyi gelir. Soğuk duşla tamamlanmış ve kurallarına uygun olarak yapılan sauna ziyaretlerinin yararları görüldüğü gibi çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Sauna ile günlük yaşamın bütün stresinden ve yorgunluğundan kurtulur, yaşamdan keyif alırsınız. Günümüzde lüks olmaktan çıkan Konya’daki sauna odamız, stressiz ve sağlıklı bir yaşam için bir sağlık uygulaması olduğunu kanıtlamıştır. 

 Green World Konya Sauna Kuralları;

Konya Sauna öncülerinden olan ailemizin siz dostlarımıza önerisi;

 Saunaya tok karına girmemeye dikkat ediniz. Saunaya girmeden duş alınız ve kabine girmeden daha iyi terlemek için kurulanınız. Havlunuzu yatacağınız banka sererek uzanınız. Bir sauna seansı 10-15 dk. sürmelidir. Ancak amacın kendinizi iyi hissetmek olduğunu unutmayınız. Isıtıcıda bulunan volkanik taşlara atacağınız su saunada buhar elde etmemizi ve bu yolla nem oranını artırmamızı sağlamaktadır. Her seans bitiminde biraz dinlenmeniz ve ayaktan başlayarak soğuk duş almanız tavsiye edilir.

Sizinle var olan Konya sauna hizmetimizde sizleri aramızda görmekten şeref duyarız.

Sauna hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız