DETAYLARI UNUTTUNUZ MU?

Tuz Odası

 Green World Konya Tuz Odası hizmetiyle siz dostlarımızla birlikte olmaktan onur duymaktadır. Tuz odamızı görmek için tıklayınız.

 Tuz Odası Faydaları

 Konya Tuz Odası hizmeti de veren Green World ailesi bu hizmetin tarihçesini şu şekilde anlatmaktadır:Tuz odası ilk olarak Avrupa’da Polonya’nın Velichko şehrinde yapılmıştır. Avrupa’da madenlerde çalışan işçilerin, çalışırlarken, astımlarının ve ciğer hastalıklarının mucizevi bir şekilde iyileştiğini keşfetmeleriyle başlar.

 Hangi durumlarda Tuz Odası tavsiye edilir?

 Virüs sebebiyle yaşanan öksürük ve soğuk algınlıkları, Astım , Kronik, kulak-burun-boğaz hastalıkları, Bronşit, Sık yaşanan kulak enfeksiyonları , Alerjiden kaynaklanan deri problemleri , Alerjik soğuk algınlıkları, Egzama ve deri yanıklarında, Sedef hastalıklarında , Stres , gerginlik ve endişe sorunlarında , Uykusuzluk , Eklem ağrıları ve iltihaplarında kullanılmaktadır. İşte Konya’daki tuz odası hizmetimizde bunlar için çare olmak asıl hedefimizdir.

 Green World Konya Tuz Odası hangi durumlarda tavsiye edilmez?

 Green World Konya Tuz Odası olarak önceliğimiz sizin sağlığınızı tehlikeye atmamaktır. Ateşle beraber seyreden enfeksiyonlarda, kanserli hastalarda, Tüberkülozlu hastalarda, Kalp yetmezliği olanlarda, Yüksek tansiyonu olan hastalarda.

 Yapılan araştırmalar , bunun tuzun etkisi olduğunu ortaya koyar . Konya Tuz odaları, yer , tavan ve duvarlar olmak üzere kuru kaya tuzuyla kaplanmıştır . Tuz odalarında bulunan sirkülasyon makinası havaya tuz partikülleri püskürtür.  BU partiküller , solunum yoluyla, ilk önce ciğerlere ve daha sonra vücudun diğer noktalarına ulaşır. Tuz odasında ,rahat bir şekilde oturarak , maya ile sadece nefes alarak terapi sağlanır. İnsanların müzik ve ışık eşliğinde rahat etmeleri sağlanır.

 Konya Tuz Odası; Tuz terapisini bebeklerden yaşlılara her yaş grubu rahatlıkla kullanabilir. Tuz terapisi bir ilaç değildir. Var ise kullandığınız ilaçlar ile kimyasal reaksiyonlar göstermez, etkileşime girmez. Ancak yine de tuz terapisinin tavsiye edilmediği durumlar vardır:

 • Yüksek tansiyon hastaları
 • Kalp yetmezliği olanlar
 • Böbrek ve safra taşı olanlar
 • Kanser tedavisi görenler
 • Tüberküloz (Verem) hastaları

 Uyarı: Rahatsızlıklarınızı doğrudan tedavi eden tıbbi bir cihaz ya da ilaç değildir. Tuz terapi paneli yukarıda bahsedilen rahatsızlıkları olanlar için yaşam kalitesini artırmaya yönelik tasarlanmış bir odadır. Tüm rahatsızlıklarınız için öncelikli olarak doktorunuza başvurunuz.

 Ailemiz siz dostlarımıza en iyi hizmeti verebilmek için her geçen gün kendini geliştirerek kendini kanıtlamaktadır. Green World Konya Tuz Odası olarak sizlere bu hizmeti sunmaktayız. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.