DETAYLARI UNUTTUNUZ MU?

Konya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz GirisiKonya'da Havuz-Konya Yüzme Havuzu-Kadın Erkek Ayrı Havuzlar-Günlük Havuz Girisi

Yüzme Havuzu

 Green World Konya yüzme havuzu öncelikli olarak kadın/erkek ayrı havuzlarda aynı anda hizmet vermektedir. Müessesemiz siz dostlarımız için hafta içi ve hafta sonu 7.00-23.00 arası hizmet vermektedir. 

Yüzmenin Faydaları

1. Yapılan araştırmalar, düzenli yüzmenin kalp dolaşım sistemi üzerinde olumlu yönde çok önemli etkileri olduğunu göstermektedir. Düzenli yüzme antrenmanları yapan kişilerde koroner kalp hastalıklarına daha az rastlanmakta ve bu bireylerin kalp krizi geçirme olasılıkları düşmektedir. Ayrıca kalp ve beyin damarlarının tıkanmasına yol açan bir takım maddelerin azalmasına da yardımcı olmaktadır.

2. Yüzmenin kas ve iskelet sistemi üzerindeki etkisi ise “Yüzücü Vücudu” tanımında kendine beden bulmaktadır. Düzenli yapılan yüzme egzersizleri hem kasları güçlendirmekte hem de vücut koordinasyonunu gelişiminde çok önemli rol oynamaktadır.

3. Yüzme sporu yapılırken, eklemler ve bağlar herhangi bir spora göre daha az zorlanmaktadır. Bu sebeple suda yapılan egzersizlerde sakatlanma ve yaralanma oranı karadaki egzersizlere oranla %90 daha azdır. Bu sebeple kaslarında, eklemlerinde ya da iskelet sistemlerinde herhangi bir rahatsızlığı olanlara doktorlar tarafından önerilen tek spor yüzmedir.

4. Yüzme sporunu diğer sporlardan ayıran bir diğer faydası ise yaşı ve kilosu ne olursa olsun öğrenildiği takdirde herkesin tehlikesizce yapabileceği bir spor olmasıdır. Örneğin kilolu kişilerin herhangi bir kara sporu yapması iskelet ve kas sistemine zarar verebilecekken, su ortamında yapacağı aktiviteler o bireyin üzerine etkiyen yerçekimi kuvvetini çok büyük oranda azalttığından kişiye risksiz egzersiz olanağı sağlamaktadır.

 Konya yüzme havuzu misafirlerimizin her isteğini karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. Kadın erkek ayrı yüzme havuzu bulunan müessesemiz Konya Yüzme Havuzu hizmeti veren yerler içerisinde en büyüğü olmanın haklı gururunu taşımaktadır..

  Green World Konya Yüzme Havuzu Özellikleri;

 •  8 X 20 Ebatında 1.40 Derinliğinde Kadın/Erkek Havuzlar,
   Yüzmenin Yanı Sıra Jakuzi Keyfini Yaşayın,
   Siz yürürken havuzun etrafında ayağınıza masaj yapan sihirli taşlar,
   ve daha birçok hizmetimizi keşfetmek için sizleri spor merkezimize davet ediyoruz. İlgili görsellere bakmak için tıklayınız.

 Havuz Kuralları

 •  Havuz derinliği 1,40 m’dir, atlamak tehlikeli ve yasaktır.
 •  Teslim edilmeyen eşya kaybından idare sorumlu değildir.
 •  Hayvan ile girilmez.
 •  Yönetim herhangi bir kişiye neden göstermeden içeri almama hakkına sahiptir.
 •  12 yaşından küçük çocuklar yetişkin biri gözetiminde havuza girebilir.
 •  Otel havuzda olabilecek kaza veya yaralanmalardan sorumlu tutulamaz.
 •  Alkolün etkisinde iken sağlık kulübünü kullanmak yasaktır.
 •  Havuza yalnız mayo ile girilebilir.
 •  Havuza yiyecek , içecek getirilemez.
 •  Cam eşya kullanımı kesinlikle yasaktır.
 •   Havuza girmeden önce duş alınız.
 •  Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.