DETAYLARI UNUTTUNUZ MU?

GRUP DERSLERİ

VE DAHASI

Zeliha Kılınç
( Fitness-Zumba-Pilates )

 1994 yılında Karaman’da doğdum. İlkokulu 100. Yıl İlkokulu’nda tamamladım. İlkokul sürecinde voleybol ve jimnastikle ilgilendim. 2009 yılında TÜBATL (Temizel Ünlü Bilgisayar Anadolu Lisesi)’da lise hayatım başladı. 2013 yılına kadar voleybol oynamaya devam ettim ve 2011 yılında hobi olarak dans etmeye başladım. Liseden mezun olduğum yıl Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’nu kazandım. Üniversite hayatım boyunca 4 yıl salon hokeyi, masa tenisi ve dans antrenmanlarıyla uğraştım.

                Küçüklükten beri en büyük idealim sporu yaşam tarzım haline getirip insanları spora teşvik etmek olmuştur. Hayalimi gerçekleştirmek için Beden Eğitimi bölümüne gittim. Hokey, antrenörlük ve zumba fitness belgelerini aldım.

Zeliha Kılınç

EĞİTMEN
zeliha-kilinc-fitness-antrenörü-kadin

 Green World Sport Center’imizde gelen üyelere karşı ilk olarak vücut ölçülerini alıp ihtiyacı olduğu çalışmaya yönelik fitness programı yazıp, aletleri tanıtıp nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgi veriyoruz.

Green World Sport Center Kadınlara Özel Plates

  Plates derslerinde 2 farklı ders işleme şeklim var. Birincisi cardio ile başlayıp alt kol, omuz, sırt, karın, alt karın, bel, iç-dış bacak, kalça ve bilek sıkılaştırmaya yönelik. İkincisi ise cardiosuz sadece esneyerek başlayıp, nefes antrenmanı ile rahatlayıp hem yakıp hem de sıkılaştırmaya yönelik işlemekteyim.

Green World Sport Center Kadınlara Özel Zumba

 Zumba dersimi ısınma-yakım-soğuma şeklinde 3 aşamada işliyorum. Isınma ve soğuma aşamalarını yakım aşamasına kıyasla daha yavaş şarkı ve koreografilerle yapmaktayım. Dersin amacı daha çok eğlenmek ve eğlenirken yakmak, yakarken mutlu olmaktır. Dersimin ana prensibi gülümsemek ve spor yaparken mutlu etmektir. Bu sebeple sürekli olarak yeni koreografi ekliyorum. Ve Green World Sport Center’da çalışmaktan çok mutluyum.

Ali Uslu
( Fitness ve Body Building )

1991 Tarihinde Konya’da doğdum. İlkokulu Zeliha ve Lütfü Kulluk İlköğretim Okulu’nda, liseyi Konya Anadolu Lisesi’nde okudum. Spor hayatına 1998 tarihinde başladım.

1999 Yılında salon sporlarına başladım. Tekwando, boks, kick boks, muay thai sporlarıyla ilgileniyorum. Daha önce Fitness ve vücut geliştirme antrenörlüğü, muay thai ulusal hakemliği, antrenörlük, baş antrenörlük ve işletmecilik yaptım. 3 yıldır da Green World Sport Center ailesinden biriyim.

Üyelerimizin gündelik yaşamlarındaki dinamizmin düşüncesi ve rutinlerinde aksama yaşamamaları, daha sağlıklı ve zinde bir hayat sürmeleri için özverili bir destek sağlanmaktadır.

Ali Uslu

Fitness ve Vücut Geliştirme Antrenörü
Konyanın en iyi fitness hocası

 Tesisimiz bünyesindeki sedanter üyelerin postür analizleri ve istekleri neticesinde hedeflere bilinçli ve en kısa yoldan ulaşmalarını sağlamak amacıyla profesyonel destek sunarak belirlenen süreçte periyodik olarak programlar yapılmakta, üst düzey verim odaklı bir çalışma üretilmektedir.

 Postür bozuklukları, fiziksel rahatsızlıklar, sakatlıklar, aşırı kilo veya zayıflık hallerinde öğrencilerimiz bilgilendirilerek çalışmalarına eşlik edilmekte ve standart sağlık profillerine kavuşmaları sağlanmaktadır.

Huriye Helena Kubar
( Yüzme Antrenörü)

13.08.1981 tarihinde doğdum. İsmim Huriye Helena Kubar. 1.70 boylarında 50 kiloyum. 5 yıldır yüzme eğitmenliği yapıyorum. Eğitimlerimi Ankara’da aldım. 4 Yıldır Green World ailesinin üyesiyim.

Türkiye Yüzme Fedarasyonu Başkanlığı’ndan “1. Kademe Yüzme Antrenörlüğü” belgesi aldım.

Yüzmek eylemi, teknik bakımdan 42’ye ayrılır. Bunlardan bazıları; Kelebek, Sırtüstü, Kurbağalama, Serbest Still… Biz Green World’de üyelerimize ücretsiz olarak Serbest Yüzme dersi vermekteyiz.

Huriye Helena Kubar

Yüzme Antrenörü
konyanın en iyi kadınlara özel yüzme havuzunun hocası

 Serbest still dışarıda ısınma hareketleri tamamlandıktan sonra duş alarak havuza geçiyoruz. İlk aşamada nefes egzersizi ile başı suya alarak üfleme, baloncuk çıkarma; sonrasında ayak vuruşu eğitimi veriyoruz.  Ardından tahta ile suda dengeyi sağlayarak ilerleme yaptırıyoruz. Bir hafta bu şekilde çalıştıktan sonra tahta ve pullboy yardımıyla suda streamline pozisyonu alarak kollar önce yüzümüz suyun içinde -çiğ spagetti-ayak vuruşu ile ilerliyoruz. Denge sağladıktan sonra kulaç eğitimine geçiyoruz. Kulaç eğitimi, suya yakaladın, presledikten ve süpürdükten sonra tam daire çizdiğimizi düşünerek kulacı tamamlıyoruz. Kulaç eğitiminde kol suyun içindeyken aktif, dışarı çıktığı zaman pasif duruma gelir. Kulaç eğitimi kısaca bu şekildedir. Detaylı bilgi almak için spor salonumuza bekliyoruz.

Buse Gür
( Yüzme Antrenörü)

25.10.1994 yılında Konya'da doğdum. Erbil Koru Lisesinden mezun oldum. 2012-2013 yılında Bartın Üniversitesi Spor Meslek Yüksek Okulu'na başladım. 4 yıllık antrenörlük bölümünden mezunum.

Spora ilgim uzun yıllardır var. Yüzmeye 9 yaşında başladım. Küçük yaşlardan itibaren kendime bir hedef belirlemiştim. Hedefim iyi bir yüzücü olup insanları yüzmeye teşvik etmekti. Bu sebeple üniversitede yüzme bölümünü seçtim. Üniversiteyi bitirip Konya'ya döndükten sonra Green World ailesiyle tanıştım. Bugün Green World sayesinde hedefime oldukça yakın bulunmaktayım.

Bir yıldır devam etmekte olduğum Green World Sports Center'da çocuklara ve yetişkinlere yüzme dersi vermekteyim. Burada olmaktan ve bu işi yapmaktan oldukça memnunum.

Buse Gür

Yüzme Antrenörü
serbest-stil-yuzme-antrenoru-spor-salonu-konya.jpg

Yüzme stilimizi belirliyoruz. Öncelikli olarak ısınmayla başlayıp duşumuzu aldıktan sonra havuzlara geçiyoruz. Burada her yaştan üyemizle özel olarak ilgilenilmektedir.

Aslan Gündüz
( Yüzme Antrenörü )

 25/04/1995 Doğumluyum. İlkokulu Ahmet Haşhaş İlkokulu’nda, liseyi Selçuklu Cumhuriyet Lisesi’nde okudum. 2013 yılında Selçuk Üniversitesi Antrenörlük Bölümü’ne başladım. Türkiye Yüzme Federasyonu’ndan 3. Kademe Yüzme Antrenörlük Belgesi aldım. Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Antrenörlüğü’nden 1. Kademe Fitness Antrenörlük Belgesi aldım. Ayrıca Sualtı Sporları Federasyonu’ndan Cankurtaran Belgesi (SAS) aldım. 2 yıldır Green World’deyim.

Havuza gelen yeni üyelerle grup dersleri dahilinde ve istenilirse özel olarak yüzme eğitimi veriyorum. Yüzme öğretildikten sonra ise kişinin isteğine göre 4 yüzme stiline ve antrenman programı ile geliştirmeye açığız. 4 Stil: Serbest , Sırtüstü , Kurbağa , Kelebek Yüzme.

Aslan Gündüz

Yüzme Antrenörü
serbest-stil-yuzme-antrenoru-spor-salonu-konya.jpg

Serbest stil yüzme öğrenilmesi en kolay, müsabık anlamında düşünüldüğünde de en hızlı yüzme stillerinin başında gelir. Adından da anlaşılacağı üzere serbest stil aslında, diğer yüzme stilleri olan kelebek, kurbağa ve sırt üstü yüzme stillerinin haricinde tercih edilen bir stil olduğu için ve müsabakalarda sporculara seçme şansı verildiğinde bu stili tercih ettiği için bizim dilimize serbest stil olarak yerleşmiştir. Dünya literatüründe “crawl” stili olarak geçmektedir.

sırtustu-stil-yuzme-antrenoru-spor-salonu-konya

Sırtüstü stil serbest stile çok yakındır ama vücut pozisyonu tamamen farklıdır. Sporcunun yüzü yukarı bakar, serbest stilde olduğu gibi nefes alma ve verme problemi yoktur. Bu nedenle birçok kişi sırtüstü yüzmeyi diğer branşlara oranla görece olarak daha çabuk öğrenmektedir. Sırtüstü stilde omuz orijindir. Ama serbest stile nazaran baş tamamen sabittir. Kol çalışması sırasında dirsek eklemi kesinlikle bükülmez. Tüm yüzme stillerinde ilerlemeyi sağlayan etmen, su içindeki hareketlerdir. Dolayısıyla sırtüstü yüzerken de su içindeki çekiş hareketine çok dikkat edilmesi gerekir. Serbest stilde nasıl ki uzay boşluğunda bir S çiziyorsak, sırtüstü yüzmede de aynı S şekli çizilir.

kurbagalama-stil-yuzme-antrenoru-spor-salonu-konya.jpg

Kurbağalama stil öğretiminde makara sistemi kullanılır. Kurbağa kolu yapan sporcu su içindeyken el bileklerinde ve ayak bileklerinde ip varmış gibi hareket eder.  Sporcunun bu koordinasyonu öğrenmesi gerekir.

Kurbağalama stilde ilerleme tamamen su altında olur. Ayağın ilerlemeye etkisi % 95, kolun ilerlemeye etkisi % 5 tir.

Sporcu sadece nefes almak için başını dışarı çıkartır, onun haricinde ilerlemek için su içine gömülür. Sporcu, su içinde ilerlerken ayak vuruşundan sonra yeni bir kol yapmaz. Mutlaka arada bir bekleme süresi vardır. Çünkü ayak vuruşu sayesinde elde edilen ivmenin tamamlanması gerekir.

kelebek-stil-yuzme-antrenoru-spor-salonu-konya.jpg.jpg

Kelebek stilde suya yüz üstü yatılır, eller vücudun yanında, baş yukarı aşağı hareketleriyle vücudunda dalgalanmasını sağlayarak ileri doğru hareket yavaş yavaş sağlanır. Bunun da etkinliğinin artması kelebek yüzmenin hızını ve rahatlığı (hareket ekonomisini) sağlayacaktır. Kelebek yüzme öğretiminde dalgalanma hareketi ile birlikte kol ve ayak çalışmalarının ilavesi ile teknik çalışmalara geçilebilir.